GRM21A7U2E182JW31D
DigiKey Part Number
490-GRM21A7U2E182JW31DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM21A7U2E182JW31DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM21A7U2E182JW31DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21A7U2E182JW31D
Description
CAP CER 1800PF 250V U2J 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM21A7U2E182JW31D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)