GRM21A7U2E121JW31D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM21A7U2E121JW31D |
Description | CAP CER 120PF 250V U2J 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM21A7U2E121JW31D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |