GRM188R61E105MAADJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 35.298
Datasheet
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
GRM188R61E105MAADJ
DigiKey Part Number
490-GRM188R61E105MAADJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188R61E105MAADJ
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM188R61E105MAADJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)