GRM188C81E684KA75J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 440
Datasheet
0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
GRM188C81E684KA75J
DigiKey Part Number
490-GRM188C81E684KA75JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C81E684KA75J
Description
CAP CER 0.68UF 25V X6S 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM188C81E684KA75J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)