GRM1887U1A183JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
0.018 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
GRM1887U1A183JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM1887U1A183JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1887U1A183JA01J
Description
CAP CER 18000PF 10V U2J 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1887U1A183JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)