GRM155C80J684KE15D
DigiKey Part Number
490-10438-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155C80J684KE15D
Description
CAP CER 0.68UF 6.3V X6S 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM155C80J684KE15D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)