GRM0335C1H101JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM0335C1H101JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM0335C1H101JA01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM0335C1H101JA01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1H101JA01J
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C1H101JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)