GRJ31BR72J682KWJ1L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 5.995
Datasheet
6800 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GRJ31BR72J682KWJ1L
DigiKey Part Number
GRJ31BR72J682KWJ1L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ31BR72J682KWJ1L
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRJ31BR72J682KWJ1L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)