GRJ188R71E105KE11D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 181.524
Datasheet
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603 (1608 Metric) 0,90mm
GRJ188R71E105KE11D
DigiKey Part Number
490-10888-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ188R71E105KE11D
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRJ188R71E105KE11D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)