GRJ188R60J106ME11J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
GRJ188R60J106ME11J
DigiKey Part Number
490-GRJ188R60J106ME11JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRJ188R60J106ME11J
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRJ188R60J106ME11J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)