GQM2195C2E101GB12D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GQM2195C2E101GB12D |
Description | CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GQM2195C2E101GB12D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |