GQM1885C2A3R9BB01D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 7.504
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
In Stock: 130
KYOCERA AVX
Johanson Technology Inc.
3.9 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GQM1885C2A3R9BB01D
DigiKey Part Number
490-4841-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM1885C2A3R9BB01D
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GQM1885C2A3R9BB01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)