GCM21B5C1H223JA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 8.080
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 92.332
Datasheet
TDK
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
GCM21B5C1H223JA16J
DigiKey Part Number
490-GCM21B5C1H223JA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM21B5C1H223JA16J
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM21B5C1H223JA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)