GCM188R71E823KA57J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.082 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GCM188R71E823KA57J
DigiKey Part Number
490-GCM188R71E823KA57JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM188R71E823KA57J
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM188R71E823KA57J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)