GCE188R71H472KA01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCE188R71H472KA01D |
Description | CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
EDA/CAD Models | GCE188R71H472KA01D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Open Mode, Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |