BLM03AG700SN1D
DigiKey Part Number
490-2556-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-2556-1-ND - Cut Tape (CT)
490-2556-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03AG700SN1D
Description
FERRITE BEAD 70 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
70 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 200mA 400mOhm
EDA/CAD Models
BLM03AG700SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
70 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
200mA