LQW2BAS12NJ00L
DigiKey Part Number
490-5649-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5649-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5649-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW2BAS12NJ00L
Description
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 nH Unshielded Wirewound Inductor 600 mA 150mOhm Max 0805 (2015 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW2BAS12NJ00L Models
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)