LLL185R71A224MA01L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 10.000
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Upgrade
0.22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric)
LLL185R71A224MA01L
DigiKey Part Number
490-8386-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLL185R71A224MA01L
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LLL185R71A224MA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)