KRM55WR7YA336MH01K
DigiKey Part Number
490-8360-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8360-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8360-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KRM55WR7YA336MH01K
Description
CAP CER 33UF 35V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KRM55WR7YA336MH01K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Tolerance
±20%