GRM219R6YA475KA73D
DigiKey Part Number
490-7208-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7208-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7208-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM219R6YA475KA73D
Description
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GRM219R6YA475KA73D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)