AN868-915A-10HRA
DigiKey Part Number
881-1242-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN868-915A-10HRA
Description
RF ANT 868/915MHZ WHIP TILT 8"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa Whip, Tilt RP-SMA Female Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
Multi-Tech Systems Inc.
Number of Bands
2
Packaging
Bulk
Gain
3dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Female
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
8.000" (203.20mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz, 915MHz
Applications
ISM, LoRa
Frequency Range
868MHz ~ 915MHz