MPM3810GQB-12-Z
DigiKey Part Number
1589-1987-2-ND - Tape & Reel (TR)
1589-1987-1-ND - Cut Tape (CT)
1589-1987-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPM3810GQB-12-Z
Description
DC DC CONVERTER 1.2V
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2V 1.2A 2.5V - 6V Input
EDA/CAD Models
MPM3810GQB-12-Z Models
Category
Current - Output (Max)
1.2A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Min)
2.5V
Size / Dimension
0.12" L x 0.10" W x 0.04" H (3.0mm x 2.5mm x 0.9mm)
Voltage - Input (Max)
6V