MPM3612GLQ-33-Z
DigiKey Part Number
1589-MPM3612GLQ-33-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1589-MPM3612GLQ-33-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
1589-MPM3612GLQ-33-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPM3612GLQ-33-Z
Description
3V TO 22VINPUT,1A, ULTRA-LOW 5A
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 1A 3V - 22V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPM3612GLQ-33-Z Models
Category
Current - Output (Max)
1A
Mfr
Power (Watts)
3.3 W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
10-FLGA Exposed Pad
Voltage - Input (Min)
3V
Size / Dimension
0.12" L x 0.12" W x 0.08" H (3.0mm x 3.0mm x 2.0mm)
Voltage - Input (Max)
22V