0503948051-12-V8
DigiKey Part Number
0503948051-12-V8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0503948051-12-V8
Description
12" PRE-CRIMP 3048 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Violet
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.4.99000kr.49.90
30kr.4.39367kr.131.81
50kr.4.15280kr.207.64
100kr.3.85920kr.385.92
250kr.3.52300kr.880.75
500kr.3.30340kr.1,651.70
1.000kr.3.10964kr.3,109.64
2.500kr.2.88840kr.7,221.00
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 3048 BROWN
12" PRE-CRIMP 3048 GREEN
12" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 VIOLET
3" PRE-CRIMP 3048 VIOLET
4" PRE-CRIMP 3048 VIOLET
5" PRE-CRIMP 3048 VIOLET
6" PRE-CRIMP 3048 VIOLET