0503948051-10-B6-D
DigiKey Part Number
0503948051-10-B6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0503948051-10-B6-D
Description
10" PRE-CRIMP 3049 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.6.94900kr.69.49
30kr.6.13700kr.184.11
50kr.5.81000kr.290.50
100kr.5.41120kr.541.12
250kr.4.95432kr.1,238.58
500kr.4.65610kr.2,328.05
1.000kr.4.39305kr.4,393.05
2.500kr.4.09290kr.10,232.25
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 3049 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 3049 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 3049 GREEN
10" PRE-CRIMP 3049 ORANGE
10" PRE-CRIMP 3049 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3049 BLACK
3" PRE-CRIMP 3049 BLACK
In-Stock: 800
4" PRE-CRIMP 3049 BLACK
In-Stock: 20
5" PRE-CRIMP 3049 BLACK
6" PRE-CRIMP 3049 BLACK