0502128000-12-B8
DigiKey Part Number
0502128000-12-B8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-12-B8
Description
12" PRE-CRIMP 3048 BK001 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
EDA/CAD Models
0502128000-12-B8 Models
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Black
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)