0502128000-12-B4-D
DigiKey Part Number
0502128000-12-B4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-12-B4-D
Description
12" PRE-CRIMP 1854 BK001 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-12-B4-D Models
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)