0502128000-11-A6-D
DigiKey Part Number
0502128000-11-A6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-11-A6-D
Description
11" PRE-CRIMP 3049 OR001 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-11-A6-D Models
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
11.0" (279.4mm)