0500588000-12-G8-D
DigiKey Part Number
0500588000-12-G8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-12-G8-D
Description
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 180
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.4.97100kr.49.71
30kr.4.59867kr.137.96
50kr.4.43540kr.221.77
100kr.4.22310kr.422.31
250kr.3.95868kr.989.67
500kr.3.76952kr.1,884.76
1.000kr.3.58945kr.3,589.45
2.500kr.3.36476kr.8,411.90
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 819
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 409
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 313
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 GREEN
3" PRE-CRIMP 1852 GREEN
4" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
6" PRE-CRIMP 1852 GREEN