0500588000-08-R8
DigiKey Part Number
0500588000-08-R8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-08-R8
Description
8" PRE-CRIMP 1852 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
8.00" (203.20mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.4.13400kr.41.34
30kr.3.63500kr.109.05
50kr.3.43380kr.171.69
100kr.3.18710kr.318.71
250kr.2.90472kr.726.18
500kr.2.71998kr.1,359.99
1.000kr.2.55711kr.2,557.11
2.500kr.2.37108kr.5,927.70
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
8" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
8" PRE-CRIMP 1852 BROWN
8" PRE-CRIMP 1852 GREEN
8" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 139
3" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 219
4" PRE-CRIMP 1852 RED
5" PRE-CRIMP 1852 RED
6" PRE-CRIMP 1852 RED