0430310003-12-R0
DigiKey Part Number
0430310003-12-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310003-12-R0
Description
12" PRE-CRIMP A2040R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.6.76500kr.67.65
30kr.5.97033kr.179.11
50kr.5.65020kr.282.51
100kr.5.26160kr.526.16
250kr.4.81664kr.1,204.16
500kr.4.52574kr.2,262.87
1.000kr.4.26923kr.4,269.23
2.500kr.3.97655kr.9,941.38
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 10
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 20
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040R RED
3" PRE-CRIMP A2040R RED
4" PRE-CRIMP A2040R RED
5" PRE-CRIMP A2040R RED
6" PRE-CRIMP A2040R RED