0430310002-12-W0-D
DigiKey Part Number
0430310002-12-W0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310002-12-W0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.10.53100kr.105.31
30kr.9.33867kr.280.16
50kr.8.85820kr.442.91
100kr.8.27240kr.827.24
250kr.7.60320kr.1,900.80
500kr.7.16598kr.3,582.99
1.000kr.6.78069kr.6,780.69
2.500kr.6.34109kr.15,852.73
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040W WHITE
3" PRE-CRIMP A2040W WHITE
4" PRE-CRIMP A2040W WHITE
5" PRE-CRIMP A2040W WHITE
6" PRE-CRIMP A2040W WHITE