0430310002-12-G4-D
DigiKey Part Number
0430310002-12-G4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310002-12-G4-D
Description
12" PRE-CRIMP A2015G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 24 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.10.03600kr.100.36
30kr.8.89300kr.266.79
50kr.8.43340kr.421.67
100kr.7.87360kr.787.36
250kr.7.23344kr.1,808.36
500kr.6.81524kr.3,407.62
1.000kr.6.44664kr.6,446.64
2.500kr.6.02609kr.15,065.23
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015L BLUE
12" PRE-CRIMP A2015N BROWN
12" PRE-CRIMP A2015R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015G GREEN
3" PRE-CRIMP A2015G GREEN
4" PRE-CRIMP A2015G GREEN
5" PRE-CRIMP A2015G GREEN
6" PRE-CRIMP A2015G GREEN