0430300040-12-N9-D
DigiKey Part Number
0430300040-12-N9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300040-12-N9-D
Description
12" PRE-CRIMP A1857/19 BR001 BRO
Customer Reference
Detailed Description
Brown 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Brown
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)