0430300038-11-B9-D
DigiKey Part Number
0430300038-11-B9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300038-11-B9-D
Description
11" PRE-CRIMP A1857/19 BK001 BLA
Customer Reference
Detailed Description
Black 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
11.0" (279.4mm)