0430300004-03-B8-D
DigiKey Part Number
0430300004-03-B8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-B8-D
Description
3" PRE-CRIMP 3048 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.5.90900kr.59.09
30kr.5.20733kr.156.22
50kr.4.92620kr.246.31
100kr.4.58320kr.458.32
250kr.4.19024kr.1,047.56
500kr.3.93346kr.1,966.73
1.000kr.3.70712kr.3,707.12
2.500kr.3.44868kr.8,621.70
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 BROWN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 GREEN
3" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
3" PRE-CRIMP 3048 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 BLACK
4" PRE-CRIMP 3048 BLACK
5" PRE-CRIMP 3048 BLACK
6" PRE-CRIMP 3048 BLACK
8" PRE-CRIMP 3048 BLACK