0430300004-03-A8
DigiKey Part Number
0430300004-03-A8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-A8
Description
3" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.3.92400kr.39.24
30kr.3.44700kr.103.41
50kr.3.25500kr.162.75
100kr.3.02040kr.302.04
250kr.2.75156kr.687.89
500kr.2.57568kr.1,287.84
1.000kr.2.42049kr.2,420.49
2.500kr.2.24334kr.5,608.35
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 BROWN
3" PRE-CRIMP 3048 GREEN
3" PRE-CRIMP 3048 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
4" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
5" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
6" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
8" PRE-CRIMP 3048 ORANGE