0430300003-12-Y2-D
DigiKey Part Number
0430300003-12-Y2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-Y2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.10.88600kr.108.86
30kr.9.65567kr.289.67
50kr.9.16000kr.458.00
100kr.8.55650kr.855.65
250kr.7.86616kr.1,966.54
500kr.7.41552kr.3,707.76
1.000kr.7.01844kr.7,018.44
2.500kr.6.56540kr.16,413.50
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
3" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW