0430300002-10-A0-D
DigiKey Part Number
0430300002-10-A0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-10-A0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.10.34700kr.103.47
30kr.9.17200kr.275.16
50kr.8.69980kr.434.99
100kr.8.12340kr.812.34
250kr.7.46496kr.1,866.24
500kr.7.03486kr.3,517.43
1.000kr.6.65580kr.6,655.80
2.500kr.6.22332kr.15,558.30
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 150
10" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2040N BROWN
10" PRE-CRIMP A2040R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2040A ORANGE