0430300001-03-Y2-D
DigiKey Part Number
0430300001-03-Y2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-Y2-D
Description
3" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.7.82400kr.78.24
30kr.6.91900kr.207.57
50kr.6.55300kr.327.65
100kr.6.10800kr.610.80
250kr.5.59824kr.1,399.56
500kr.5.26550kr.2,632.75
1.000kr.4.97221kr.4,972.21
2.500kr.4.63743kr.11,593.58
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 360
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
8" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW