0039000219-12-V0-D
DigiKey Part Number
0039000219-12-V0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000219-12-V0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Violet
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Pin
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.20.12300kr.201.23
30kr.17.96133kr.538.84
50kr.17.09020kr.854.51
100kr.16.03070kr.1,603.07
250kr.14.82040kr.3,705.10
500kr.14.03030kr.7,015.15
1.000kr.13.33467kr.13,334.67
2.500kr.12.54143kr.31,353.58
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
3" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
4" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
5" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
6" PRE-CRIMP A2040 VIOLET