0008500113-05-Y2-D
DigiKey Part Number
0008500113-05-Y2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-Y2-D
Description
5" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Yellow
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
5.00" (127.00mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.4.57100kr.45.71
30kr.4.22867kr.126.86
50kr.4.07780kr.203.89
100kr.3.88260kr.388.26
250kr.3.63940kr.909.85
500kr.3.46558kr.1,732.79
1.000kr.3.30003kr.3,300.03
2.500kr.3.09341kr.7,733.52
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A2016 BROWN
5" PRE-CRIMP A2016 GREEN
5" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
3" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
4" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
6" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
In-Stock: 1
8" PRE-CRIMP A2016 YELLOW