0008500113-05-W8-D
DigiKey Part Number
0008500113-05-W8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-W8-D
Description
5" PRE-CRIMP A3048 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.4.48900kr.44.89
30kr.4.15267kr.124.58
50kr.4.00440kr.200.22
100kr.3.81290kr.381.29
250kr.3.57400kr.893.50
500kr.3.40332kr.1,701.66
1.000kr.3.24082kr.3,240.82
2.500kr.3.03788kr.7,594.70
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A3048 BLACK
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A3048 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP A3048 BROWN
5" PRE-CRIMP A3048 GREEN
5" PRE-CRIMP A3048 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A3048 WHITE
3" PRE-CRIMP A3048 WHITE
4" PRE-CRIMP A3048 WHITE
6" PRE-CRIMP A3048 WHITE
In-Stock: 1
8" PRE-CRIMP A3048 WHITE