SST25PF020B-80-4C-SAE-T
DigiKey Part Number
SST25PF020B-80-4C-SAE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST25PF020B-80-4C-SAE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
SST25PF020B-80-4C-SAE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST25PF020B-80-4C-SAE-T
Description
IC FLASH 2MBIT SPI 80MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 2Mbit SPI 80 MHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SST25PF020B-80-4C-SAE-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
256K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
80 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
10µs
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)