PIC18F57Q84-E/6MXVAO
DigiKey Part Number
150-PIC18F57Q84-E/6MXVAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F57Q84-E/6MXVAO
Description
CAN-FD,128KB FLASH,13KB RAM,1KB
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-VQFN (6x6)
EEPROM Size
1K x 8
Series
RAM Size
12.5K x 8
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 43x12b SAR; D/A 1x8b
Oscillator Type
External, Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
64MHz