PIC16F15245-E/REBVAO
DigiKey Part Number
150-PIC16F15245-E/REBVAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F15245-E/REBVAO
Description
14KB FLASH, 1KB RAM, 10B ADC, PW
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-VQFN (3x3)
RAM Size
1K x 8
Series
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Packaging
Tray
Data Converters
A/D 14x10b SAR
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Size
8-Bit
Grade
Automotive
Speed
32MHz