DSC6001JA3B-025.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6001JA3B-025.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6001JA3B-025.0000T
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 25MHZ, 20PPM,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)