DSA6011JI3B-032K768TVAO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VLGA
DSA6011JI3B-032K768TVAO
DigiKey Part Number
150-DSA6011JI3B-032K768TVAOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6011JI3B-032K768TVAO
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V