DSA1121CA1-012.0000VAO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Datasheet
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
DSA1121CA1-012.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1121CA1-012.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1121CA1-012.0000VAO
Description
MEMS OSC AUTO LOW JITTER -40C-12
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Packaging
Tube
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V