DSA1101DL3-020.0000VAO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
DSA1101DL3-020.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1101DL3-020.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1101DL3-020.0000VAO
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V